Жужоу MSU Industrial Tools Co., Ltd.
Нашите главни производи: завршна мелница за карбид, карбидни дупчалки, карбидни бришачи, карбидни ротирачки бруси, карбидни влошки и некои други прилагодени делови за абење на карбид и алатки за сечење.
За правење на дупчалки/крајни мелници може да се користат цементирани карбидни тркалезни прачки
100% оригинален карбид во прав и одлична отпорност на абење и цврстина.
Професионален дизајн на прекинувач на чипови и обезбедува совршени перформанси на сечење.
Достапни се приспособен дизајн на влошки, облога, обележување, пакување.
Жужоу MSU Industrial Tools Co., Ltd (MSUTOOLS).алат за сечење карбид. Ние сме лоцирани во Жужоу, Хунан,  најголемата област за производство на волфрам карбид во Кина, земаме врвна оценка на карбид и произведена од напредни CNC машини, целосна проверка на квалитетот, алатките обезбедени од MSUTOOLS можат да бидат против многу познати брендови со конкурентна ценовна предност.Нашите главни производи: карбидни влошки, држачи за алат, мелница за крај на карбид, карбидни дупчалки, ротирачки бруси од карбид, некои други прилагодени делови за абење на карбид и алати за сечење.MSUTOOLS инвестира мили...
Прочитај повеќе

ДОБАР КВАЛИТЕТДА ПРИФАТИ СЕКОЈА ТРЕТИ ЛИЦА ИНСПЕКЦИЈА

1850

Проектот е завршен

106

Постигнат трофеј

152

Искусни работници

Counter
Нашите производи
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СИТЕ ПРОИЗВОДИ
ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ
09-03
2023

Волфрам карбид крајот мелници за алуминиум и титаниум CC Aluspeed слој

Крајни мелници со карбид со високи перформанси за сечење алуминиум/титаниум, обоен материјал, CC Aluspeed слој. Премаз со високи перформанси за мазни површини и лесен проток на чипови, долг век на ала
08-14
2023

MSUTOOLS-Крајни мелници со карбид со висока ефикасност за профил алуминиум

MSUTOOLS-Крајни мелници со карбид со висока ефикасност за профил алуминиум, машина за сечење со специјален дизајн U спирала, агол на спирала од 45°, сечење шарп, лесно отстранување на чипсот, без лепе
08-14
2023

MSUTOOLS со високи перформанси карбидни крајни мелници за калапи челик и стврднат челик

Новите развиени карбидни крајни мелници MSUTOOLS добиваат позитивни повратни информации за обработка на челикот од мувла и стврднат челик, погодни за завршна обработка и полупроизводство, секачите се
07-17
2023

Барате крани мелници за карбид со високи перформанси за титаниум?

MSUTOOLS со високи перформанси карбидни крајни мелници за обработка Татиниум изработен од врвен карбид материјал, обработка со 5 оски CNC машини од Германија како што е Walter, висока прецизност, анти